HAND MADE. Maľovaný hodváb, sklo, šperky, obrazy. Dekoratívne predmety, darčeky. Výtvarné potreby. Inšpirácie.
|
|
|
English Slovak
HAND MADE. Maľovaný hodváb, sklo, šperky, obrazy. Dekoratívne predmety, darčeky. Výtvarné potreby. Inšpirácie.
 
 
 
 
 
DOMOV
  Úvodná stránka  
 
 
 
ateliermf / predaj
  HAND MADE ateliermf
www.sashe.sk/ateliermf
 
 
 
Výtvarné potreby / predaj
 

Výtvarné potreby
 
www.vytvarne.sk   
 
 
 
Fotogaléria/Inšpirácie
 

Fotogaléria   
Hodvábne šály  
Hodvábne šatky  
Hodvábne vitrážky  
Hodvábne doplnky  
Svietniky
Podložky pod sviečky
Dózy
Šálky, podšálky
Vázy
Sady
Závesné sklíčka
Úžitkové sklo 
Dekoratívne škatuľky
Dekoratívne črepníky
Obrazy, ilustrácie

 
 
 
Jazyky
 
Vyberte si jazykové rozhranie:

English Slovak
 
 
 

Informácie, všeobecné podmienky:


Erika_IVANOV_____Stromy_a___udia1.jpgErika_IVANOV_____Stromy_a___udia2.jpgErika_IVANOV_____Stromy_a___udia3.jpgIMG_20201007_161847.jpgTyrkysov___les_I.jpgTyrkysov___les_II.jpgMILLES FLORES - názov nášho ateliéru vychádza z latinských slov znamenajúcich " tisíce kvetov "... tisíce kvetov evokujúcich tisíce farieb, tisíce tvarov a vôní.

Farby, tvary, vône v spojení so svetlom a priezračnosťou skla vytvárajú neodolateľnú harmóniu, vyváženosť a súhru. Už starí Rimania mali svoje MILES FIORES - luxusné milefiorové sklo, ktoré vďaka zvláštnemu spôsobu výroby hralo tisícorakými farbami, vzájomne tvoriacimi nevšednú harmóniu. Harmónia vzniká správnym spojením a stretávaním sa farieb. Každá farba v sebe nesie istú symboliku, vyjadruje nejaký pocit, myšlienkový náboj. ATELIÉR MILLES FLORES sa usiluje o to, aby jeho tvorba mala v sebe symboliku krásy a pohody, vyvolávala príjemný pocit a iba pozitívne myšlienkové náboje. Aby v sebe mala „dušu“, ktorá dokáže presvetliť, skrášliť a spríjemniť život každému, kto s ňou príde do kontaktu. Preto aj malý, ale ručne maľovaný svietnik, do ktorého umelec vložil svoje emócie, spomienky, skúsenosti dokáže priniesť do všedného života príjemný pocit a pomôže každému "ukradnúť si" pre seba kúsok pohody, krásy a čarovnej atmosféry.
ATELIÉR MILLES FLORES sa venuje výrobe umeleckých, dekoratívnych a darčekových predmetov, predaju výtvarných, umeleckých potrieb a hobby produktov, organizovaniu kurzov a kreatívnych workshopov.
Výber z tvorby nájdete na našej internetovej stránke www.ateliermf.sk.

 Pár slov o autorke...

moj_profil.jpgVýtvarníčka Erika Ivanová (* 1970)

Výtvarný odbor absolvovala na Vysokej škole pedagogickej v Nitre v rokoch 1989 – 1994 (aprobácia výtvarná výchova - slovenský jazyk).  Poznatky a skúsenosti počas štúdia z oblasti  maľby, kresby, grafiky, objektového umenia nadobudla u známych slovenských výtvarníkov Miroslava Nicza, Igora Bencu, Petra Rónaia, Petra Horvátha, či Emila Sedláka.

Počas štúdia sa venovala realistickej i abstraktnej maľbe, experimentálnej tvorbe a tvorbe objektov. Neskôr ju zaujalo sklo, ktoré sa pre ňu stalo v nasledujúcich rokoch mimoriadne inšpiratívnym médiom. Popri poznávaní ľudového umenia a tradičných ľudových remesiel sa začala intenzívnejšie zaujímať o úžitkový dizajn.
Pracovala v Nitrianskej štátnej galérii, vyučovala na základných školách, neskôr si vyskúšala prácu aj v bankovom sektore.

V roku 2004 založila Ateliér Milles Flores. V súčasnosti sa venuje okrem vlastnej umeleckej tvorby (olejomaľba, akvarel, akryl, pastel...) výrobe dekoratívnych, umeleckých, darčekových predmetov. Zaujíma sa o rôzne výtvarné techniky, ťažiskom jej tvorby je však hlavne maľba na sklo a maľba na hodváb. Svoje vedomosti a skúsenosti odovzdáva ďalej na rôznych tvorivých dielňach a kreatívnych workshopoch.

Internetový obchod

Od roku 2007 prevádzkujeme internetový obchod s hlavným zameraním na výtvarné potreby, kde ponúkame farby a pomôcky na rôzne materiály a výtvarné techniky. V roku 2014 pribudol nový eshop - www.vytvarne.sk, kde nájdete širokú ponuku výtvarných potrieb.Copyright © HAND MADE. Maľovaný hodváb, sklo, šperky, obrazy. Dekoratívne predmety, darčeky. Výtvarné potreby. Inšpirácie.
Všetky práva vyhradené

Publikované: 29.04. 2007 (29474 čitateľov)

[ Späť ]
 
 
Copyright © 2007 BLADES Powered Site.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.08 sekúnd