Výtvarné potreby. Inšpirácie.
|
|
|
English Slovak
Výtvarné potreby. Inšpirácie.
 
 
 
 
 
DOMOV
  Úvodná stránka  
 
 
 
Internetový obchod
 

 
 
 
Prehľad farieb, produktov
  Kreatívne sady  
Farby na hodváb  
Hodvábne polotovary  
Rámy na hodváb, pomôcky  
Farby na textil  
Farby na sklo     
Sklíčka na maľovanie  
Farby na porcelán  
Univerzálne efektové linery  
Lakové popisovače   
Akrylové farby  
Mramorovacie farby  
Farby na sviečky   
Šablóny  
Mini-pečiatky  
Servítková technika  
Štetce, doplnky k farbám    
Knihy, publikácie     
Info + Vzorkovnice  
 
 
 
Fotogaléria
 

Fotogaléria   
Hodvábne šály  
Hodvábne šatky  
Hodvábne vitrážky  
Hodvábne doplnky  
Svietniky
Podložky pod sviečky
Dózy
Šálky, podšálky
Vázy
Sady
Závesné sklíčka
Úžitkové sklo 
Dekoratívne škatuľky
Dekoratívne črepníky
Obrazy, ilustrácie

 
 
 
Kreatívne okienko
 

Kreatívne kurzy
Z našich kurzov
Inšpirácie
Podujatia,akcie   
Práca s deťmi   
POSTUPY - články     
Galéria Vašich prác  
Prehľad farieb, farebnice  

 
 
 
Jazyky
 
Vyberte si jazykové rozhranie:

English Slovak
 
 
 

Informácie, všeobecné podmienky:

MILLES FLORES - názov nášho ateliéru vychádza z latinských slov znamenajúcich " tisíce kvetov "... tisíce kvetov evokujúcich tisíce farieb, tisíce tvarov a vôní.

Farby, tvary, vône v spojení so svetlom a priezračnosťou skla vytvárajú neodolateľnú harmóniu, vyváženosť a súhru. Už starí Rimania mali svoje MILES FIORES - luxusné milefiorové sklo, ktoré vďaka zvláštnemu spôsobu výroby hralo tisícorakými farbami, vzájomne tvoriacimi nevšednú harmóniu. Harmónia vzniká správnym spojením a stretávaním sa farieb. Každá farba v sebe nesie istú symboliku, vyjadruje nejaký pocit, myšlienkový náboj. ATELIÉR MILLES FLORES sa usiluje o to, aby jeho tvorba mala v sebe symboliku krásy a pohody, vyvolávala príjemný pocit a iba pozitívne myšlienkové náboje. Aby v sebe mala „dušu“, ktorá dokáže presvetliť, skrášliť a spríjemniť život každému, kto s ňou príde do kontaktu. Preto aj malý, ale ručne maľovaný svietnik, do ktorého umelec vložil svoje emócie, spomienky, skúsenosti dokáže priniesť do všedného života príjemný pocit a pomôže každému "ukradnúť si" pre seba kúsok pohody, krásy a čarovnej atmosféry.
ATELIÉR MILLES FLORES sa venuje výrobe umeleckých, dekoratívnych a darčekových predmetov, predaju výtvarných, umeleckých potrieb a hobby produktov, organizovaniu kurzov a kreatívnych workshopov.  
Prezentácia našej tvorby je dostupná každému prostredníctvom našej internetovej stránky v časti Fotogaléria. 

 Pár slov o autorke...

Výtvarníčka Erika Ivanová (* 1970)

Výtvarný odbor absolvovala na Vysokej škole pedagogickej v Nitre v rokoch 1989 – 1994 (aprobácia výtvarná výchova - slovenský jazyk).  Poznatky a skúsenosti počas štúdia z oblasti  maľby, kresby, grafiky, objektového umenia nadobudla u známych slovenských výtvarníkov Miroslava Nicza, Igora Bencu, Petra Rónaia, Petra Horvátha, či Emila Sedláka.

Počas štúdia sa venovala realistickej i abstraktnej maľbe, experimentálnej tvorbe a tvorbe objektov. Neskôr ju zaujalo sklo, ktoré sa pre ňu stalo v nasledujúcich rokoch mimoriadne inšpiratívnym médiom. Popri poznávaní ľudového umenia a tradičných ľudových remesiel sa začala intenzívnejšie zaujímať o úžitkový dizajn.
Pracovala v Nitrianskej štátnej galérii, vyučovala na základných školách, neskôr si vyskúšala prácu aj v bankovom sektore.

V roku 2004 založila Ateliér Milles Flores. V súčasnosti sa venuje okrem vlastnej umeleckej tvorby (olejomaľba, akvarel, akryl, pastel...) výrobe dekoratívnych, umeleckých, darčekových predmetov. Zaujíma sa o rôzne výtvarné techniky, ťažiskom jej tvorby je však hlavne maľba na sklo a maľba na hodváb. Svoje vedomosti a skúsenosti odovzdáva ďalej na rôznych tvorivých dielňach a kreatívnych workshopoch.


Internetový obchod
Od roku 2007 prevádzkujeme internetový obchod s hlavným zameraním na výtvarné potreby a predaj ručne maľovaných dekorácií a doplnkov (ručne maľovaný hodváb, sklo...)
Ponúkame farby na rôzne materiály a výtvarné techniky - farby na hodváb, sklo, keramiku, porcelán, akrylové farby, textil, mramorovacie farby, kreatívne sady, pomôcky a média k farbám, štetce... Internetový obchod je pravidelne aktualizovaný a postupne dopĺňaný o nové produkty - eShop
      

Na našej internetovej stránke nájdete okrem internetového obchodu, ktorý je pravidelne aktualizovaný, aj veľa inšpirácií, rád a výtvarných postupov, bohatú fotogalériu.
Copyright © Výtvarné potreby. Inšpirácie.
Všetky práva vyhradené

Publikované: 29.04. 2007 (26910 čitateľov)

[ Späť ]
 
 
Copyright © 2007 BLADES Powered Site.
Čas potrebný k spracovaniu stránky 0.06 sekúnd